AMBULATORIU

CONSILIUL JUDETEAN TELEORMAN

     SPITALUL JUDEŢEAN DE URGENŢĂ ALEXANDRIA

                                                  Alexandria, Str. Libertăţii nr. 1, jud. Teleorman

Tel.Secretariat 0247306711/Fax. 0247306757

email: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

 

            Tabel cu medicii  din ambulatoriul integrat al SJU Alexandra(clinic) 2020

 
 

Nr

crt

CABINET

Nume si prenume

 

Gradul profesional

Programul  de lucru in Ambulatoriu

 

Policlinica M Filipescu 30-32

 

 

1

Ortopedie si traumatologie

 

 

 

 

 

Dr.Petrica Florin

 

 

   

 

As. Stroe Alina

 

Medic primar

 

 

 

 

As.med.principal

Marti           08.00-11.30 

Joi                09.00-12.00

 

zilnic         07.30-15.30

Dr.Ghoraschi Alhoseinni Kazem

 

 

As. Stroe Alina

 

 

Medic primar

 

 

 

 

As.med.principal

 

 

Luni           11.30-13.30

Vineri

10.00-11.30

 

Zilnic            07.30-15.30

 

 

Dr.Olteanu Marius Adrian

 

As. Stroe Alina

 

 

Medic specialist

 

 

As.med.principal

Miercuri      08.00-11.30

 

Zilnic           07.30-15.30

 

Ambulatoriu Spital parter Libertatii nr.1

 

 

2

Chirurgie generala

Dr.Filip Valentin

 

 

As.Paune Marcela

 

Medic primar

 

 

 

As.med.principal

L, Ma, V    07.30-  08.30

Mi, J

07.30-09.00

 

Zilnic            07.30-15.30

Dr.Cirstea Ovidiu George

 

 

As.Paune Marcela

 

Medic primar

 

 

 

As.med.principal

Luni              10.00-13.00

 

 

Zilnic            07.30-15.30

Dr.Daoud Mazen

 

As.Paune Marcela

 

Medic primar

 

 

As.med.principal

Marti           08.30-13.00

 

Zilnic

07.30-15.30

Dr.Damian Marius

 

 

As.Paune Marcela

 

Medic primar

 

 

 

As.med.principal

Miercuri      09.00-13.00

 

 

Zilnic          07.30-15.30

Dr.Tudor Catalin

Andrei

As.Paune Marcela

 

Medic primar

 

 

As.med.principal

Joi                09.00-13.00

 

Zilnic                07.30-15.30

 

 

Dr.Decianu Veaceslav

 

As.Paune Marcela

 

Medic specialist

 

 

 

As.med.principal

Vineri           08.30-10.00

 

 

Zilnic  07.30.15.30

 

 

Dr. Ion Alexandru George

 

 

As.Neagu Dorina

 

Medic specialist

 

 

 

 

As. medical

Luni

08.30-10.00

Vineri

10.00-12.00

 

Zilnic

07.30-15.30

 

3

Urologie

Dr.Dusca Robert Stefanel

 

 

 

 

As.Neagu Dorina

 

 

Medic specialist

 

 

 

 

 

As.medical

L,J,V            07.30-08.30

Ma, Mi

07.30-09.30

 

 

Zilnic           07.30-15.30

4

Chirurgie Pediatrica

Dr.Tala Sorin

 

Medic primar

Luni,Vineri            08.30-10.30

Marti

11.30-13.00

Miercuri

09.30-11.30

Joi

10.30-12.30

 

As.Neagu Dorina

 

 

 

As.medical

 

Zilnic           07.30-15.30

Dr.Simion George

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

As.Delca Florina

 

Medic Specialist

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

As.medical principal

Luni            10.30-13.00                Marti         09.30-11.30

Miercuri

11.30-13.00

Joi

08.30-10.30

Vineri

10.30-12.30

 

Zilnic

07.30-15.30

 

Ambulatoriu Spital parter Libertatii nr.1

 

 

 

 

 

 

O.R.L.

Dr.Urlan Lincu Mihaela

 

 

As.Gherghiceanu Lorena

 

Medic specialist

SUSPENDAT

 

 

As.med.principal

 

 

SUSPENDAT

Crestere si ingrijire copil

 

 

Dr. Petrica Marin

 

 

 

 

Dr. Lupu Ileana Georgiana

 

 

 

 

As.

Gherghiceanu Lorena

 

 

Medic specialist

 

 

 

 

 

Medic primar

 

 

 

 

 

 

As.med.principal

Marti,  Joi

08.30-10.30

vineri

09.30-10.30

 

 

Luni si Miercuri

08.30-10.30

Vineri

08.30-09.30

 

 

 

Zilnic

7.30-15.30

 

Policlinica M Filipescu 30-32

 

 

 

 

6

Diabet zaharat, boli nutritie si metabolice

Dr.Vlasceanu Virgil

 

Medic primar

L,Mi si V   07.00-14.00

M si J        14.00-21.00

 

 

As. Nastase Mirela Simona

 

As.med.

L,Mi si V        06.00-14.00

M si J        14.00-22.00

 

Policlinica M Filipescu 12-14  Sectia

 

 

 

 

7

Oncologie

Dr.Draghici Alice

 

Medic primar

Zilnic         12.30-14.30

As.Sontea  Florentina

 

As.med.principal

Zilnic          07.30-15.30            

 

 

Dr.Carmocan Codruta

 

As.Sontea Florentina

 

Medic specialist

 

 

 

As. med.principal

Zilnic          10.00-12.30

 

 

Zilnic            07.30-15.30

 

 

Dr.Tuta Cristian

 

 

As.Sontea Florentina

 

 

Medic specialist

 

 

 

As.med.principal

Zilnic         07.30-10.00                         

 

 

Zilnic           07.30-15.30

 

Ambulatoriu Spital parter Libertatii nr.1

 

 

 

 

8

Obstetrica-ginecologie

Dr.Mandoiu Dumitru

 

As.Petrica Mariana

 

Medic primar

 

 

As.med.principal

Marti si joi 11.30-13.30

 

Zilnic           07.30-15.30

 

 

Dr.Chirea Sorin

   

 

As.Petrica Mariana

 

Medic primar

 

 

 

As.med.principal

Luni, Miercuri, Vineri        11.30-13.30

 

Zilnic         07.30-15.30

9

Pediatrie

Dr.Arghiropol Olga

 

As.Miruta Catalina

 

Medic specialist

 

 

 

As.med.principal

 Zilnic        11.30-13.30

 

 

Zilnic              07.30-15.30   

 

Policlinica M Filipescu 30-32

 

 

 

 

10

Endocrinologie

 

 

 

Dr.Lazar Ileana Violeta

 

Medic specialist

 

Zilnic           07.30-14.30

 

As.Burcea Lucretia

 

 

As.med.principal

 

Zilnic            07.30-15.30

 

 

Ambulatoriu Spital parter Libertatii nr.1

 

 

 

 

11

Nefrologie

Dr.Tomita Cristina

 

Medic specialist

Zilnic          11.00-13.00

As.Coman Marilena

 

As. med. principal

Zilnic          11.00-13.00

12

Gastroenterologie

Dr.Munteanu  Ramona Lavinia

 

Medic Specialist

Zilnic         07.30-10.30

 

 

As.Furculesteanu Theodora

 

As.medical

Zilnic         07.30-10.30

13

Medicina interna

Dr. Tudor Roxana Valentina

 

Suspendat

Zilnic          07.30-11.00

 

 

As.Ciorobescu Nicoleta

 

As. medical

Zilnic          07.30-15.30

14

Dermatovenerice

Dr. Gagu Alina Madalina

 

Medic specialist

Zilnic 07.30-14.30

 

 

As. Nastase Mirela Simona

 

As. medical

Zilnic          07.30-15.30

15

Oftalmologie

Dr. Dachin Luminita

 

Medic specialist

Zilnic         10.00-11.00

 

 

As.Gherghita Georgeta

 

As. medical

Zilnic          07.30-15.30

16

Neurologie

Dr. Macinic Laura Elena

 

 

Medic specialist

Luni si Joi         10.30-13.30

Dr. Maxim Paul Dragos

 

Medic specialist

Marti         10.30-13.30

Dr. Badea Liziana Aurelia

 

Medic specialist

Miercuri si Vineri

10.30-13.30

 As. Ristea Mihai Gabriel

 

As. medical

Zilnic          07.30-15.30

 

              

 

 

 

 

 

                 MANAGER,                                                 SEF SERV.RUNOS,

 

       Dr.Dobre Alexandru George                                 Ec.Ristache Daniela